YÜKLENİYOR

Arayın

Meme Estetiği

Paylaş

Meme estetiği nedir, ne demektir, kadın-erkekler hangi durumlarda estetik göğüs operasyonlarına başvurulabilir, fiyatları ne kadar, ameliyat öncesi ve sonrası tüm süreçler, sıkça sorulan sorular ve Prof. Dr. Şükrü Yazar’ın yazılı-videolu cevapları hepsi bu sayfada ve sizler için hazırlandı.

Meme estetiği ile ilgili tüm prosedürler:

Doğum ve Emzirme Sonrası Meme Estetiği

Hamilelik ve emzirme süreçleri memelerde deformasyona yol açar. Bu durumda tek başına meme dikleştirme ameliyatı yapılabileceği gibi, meme büyütme ya da küçültme işlemleri de gerçekleştirilebilir. Doğum ve emzirme sonrası meme estetiği için annelerin emzirme sürecini tamamlanması ve üzerinden 3 ay süre geçmesi beklenir. Detaylı bilgi için: https://sukruyazar. com/dogum-sonrasi-estetigi/

Meme Sarkması (Göğüs Sarkması)

Meme sarkması, meme dokusu ile göğüs kasları arasındaki bağların gevşemesi sonucu meydana gelir. Yaş, emzirme, kilo alıp verme, yanlış sütyen seçimi, hareketsiz yaşam, düzensiz beslenme ve genetik faktörler meme sarkmasına yol açan nedenlerin başında gelir. Uygun fiziksel aktivite, çeşitli kremler ve masaj uygulamaları, meme sarkmalarını önleme ve geciktirmede rol oynar. Ancak meme sarkması varsa, etkili ve kalıcı çözüm için meme estetiği (meme dikleştirme ameliyatları) tercih edilmelidir.