YÜKLENİYOR

Arayın

Yüz germe 2022 fiyatları

Paylaş

Yüz germe (Face lift)

Yüz germe nedir ve neden tercih edilir?

Yüzde ve boyunda oluşan gözle görülebilir yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için yapılan estetik cerrahi prosedürlere “yüz germe” denilmektedir. Ritidektomi olarak da adlandırılan yüz germe ameliyatında hastanın alın, yüz ve boyun derisindeki sarkık ve düzensizlikler giderilerek yanak ve boyundaki fazla olan yağ dokuları alınır ya da anatomik olarak olması gereken yerlere çekilerek asılır ve yüz dokularına takviye yapılır. Gerektiğinde yüz germe işlemiyle birlikte deri soyma, dolgu veya botoks gibi tamamlayıcı işlemler de yapılmaktadır.

Yüz germe 2022 fiyatları

“Yüz germe estetik fiyatları”, “yüz germe ameliyatı fiyatları 2022” ve “orta yüz gerdirme ameliyatı fiyatları” bu operasyonu planlayan hastaların sık sorduğu sorular arasındadır. Ameliyatın maliyetini belirleyen çok sayıda unsur mevcuttur. Hastanın genel durumu, kullanılacak ekipmanların nitelikleri, ameliyatın yapıldığı hastane, cerrahınızın bilgi, beceri ve tecrübesi bu unsurlardan bazılarıdır. Yüz germe ameliyatlarının fiyatları hakkında en doğru bilgiyi, muayene sırasında hekiminizden alabilirsiniz.

Not: T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşların (hastane, tedavi merkezi ve estetik klinikleri vb.) internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yayınlanan kanun ve genelgeyle yasaklanmıştır. ☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarında canlı destek hattından ya da info@sukruyazar.com mail adresinden yazarak yüz germe fiyatları ne kadar, ameliyat süreçleri nasıl ilerliyor vb. gibi yüz germe estetiği ile ilgili tüm merak ettiğiniz sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilirsiniz.

 Yüz germe estetiği güvenli midir?

Son yıllarda uygulanan teknikler ve uygulamalarla yüz germe operasyonu güvenli bir cerrahi süreç haline gelmiştir. Ancak uzman doktorun deneyimi bu ameliyatın başarısı için çok çok önemlidir. Yüz bölgesi yaşam boyunca kişinin psikolojisini güçlü tutan en önemli ve hassas bölgedir. Bu sebeple uzman bir cerrah ile bu ameliyat aşamalarını değerlendirmeniz gerekir. Yüz estetiğinde defalarca germe işlemlerinde bulunmuş bir cerrahı tercih etmeniz, ameliyat başarı şansını artırarak, risk ve komplikasyonların da ortaya çıkma oranını düşürecektir.

Ameliyatsız yüz germe (ameliyatsız yüz gerdirme) nedir?

Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara karşı en etkili ve kalıcı çözüm yüz germe ameliyatlarıdır. Ancak şikayetleri çok ciddi boyutlara ulaşmayan ya da ameliyat olmaktan çekinen hastalar, lazer uygulamaları, mezoterapi uygulamaları, botoks ve dolgular gibi daha genç ve pürüzsüz bir cilt görünümünü ortaya çıkaracak yöntemleri de tercih etmektedir. Ameliyatsız yüz germe (ameliyatsız yüz gerdirme) uygulamalar cildin elastikiyetini artırsa da sarkma ve yaşlanma belirtileri üzerinde önemli bir etkisi olduğu söylenemez.

İple asma uygulamaları da yüz germe gibi kapsamlı ameliyatları istemeyen hastalara daha kısa süreli ve iyileşme sürecinin daha kolay olduğu çözümler sunar, ancak bu yöntemin etkileri 1 yıl gibi kısa bir süre devam eder.